TROY MUN 2019 JUNIOR AŞAMASINDA ÖDÜLLER İLE SEVİNDİK

  Çanakkale Koleji Mun Kulübünün düzenlediği Türkiye’nin en büyük Model Birleşmiş Milletler Konferanslarından olan Troymun 2019 başladı. Çanakkale Parion Otel’de düzenlenen Junior Konferansı’na Türkiye genelinden 32 farklı okul katılıyor.

Delegelerimizin üç gün boyunca yoğun bir şekilde çalıştıkları TROYMUN 2019 Konferansı’nın sonuna geldik. Gün boyunca öğrencilerimiz katıldıkları iki oturumda çözüm önerilerini resmi belgeye döktüler.
Konferans’ta bulunan 375 öğrenci arasından 6 öğrencimiz “Outstanding Delegate”, 1 öğrencimiz “Honorable Mention” ve 1 öğrencimiz “Best Delegate” ödüllerini alarak bizleri gururlandırdı.

TROYMUN 2019 Konferansı’nda öğrencilerimizin yoğun çalışmaları ve istekli katılımları bizleri çok mutlu etti. Bu konferansta yakaladığımız enerjinin gelecekteki konferanslara katılımlarda büyük bir etkisi olacağını gözlemliyoruz. Kısa gibi gözüken bu üç günün öğrencilerimizde büyük fark yarattığını gördük. İngilizce dinleme ve yazma, toplum önünde konuşma, kritik düşünme, problem çözme, takım çalışması, kriz yönetimi, öz keşif, iletişim gibi pek çok konuda kendilerini ispat ettiler.