Anaokulunda Yaşam

 

 


  

ANAOKULUNDA 1 GÜN

Gün bizim için sabah 08.50’te başlar 16.45‘de biter. Günlük programımızın içindedokuz ders saati bulunur. Sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve  ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek zamanı vardır. Günlük ders programı içerisinde sınıf öğretmenlerimizin derslerinin yanı sıra alanında uzman branş öğretmenlerinin girdiği branş derslerimizle gün akışımız devam eder.

 Yaş gruplarına göre farklılık gösteren İngilizce, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Halk oyunları, Seramik  branş dersleri ders programımız içinde yer almaktadır.

Branş derslerimizin her biri için ayrı atölyemiz bulunmaktadır. Çocuklar her ders için bu atölyeleri kullanırlar. Atölye ortamında öğrencilerimizin derslere adapte olmaları kolaylaşır ve sürekli sınıf ortamında bulunmamış olurlar. Böylelikle çocukların sıkılmadan hareketli ve eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanır.

Sınıf öğretmenlerimizle beraber yaptığımız etkinlikler;

Serbest zaman etkinlikleri, Türkçe Dil Etkinlikleri, Sanat Etkinlikleri, Drama Etkinlikleri, Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları, Fen- Doğa ve Matematik Etkinlikleri, oyun  ve müzik etkinlikleridir. Program içindeki temalarımıza göre sonbahar defilesi, yılbaşı partisi ve ilkbahara merhaba partisi gibieğlenceli etkinlikler ve okul dışı geziler  yapılmaktadır.

Okulumuzdaher güne farklı bir etkinliğin  yer aldığı, çocuklarımızın sorumluluk duygularını geliştirmek amacıyla ” haftanın günleri uygulaması” yapılmaktadır.

Anaokulumuzda gün 16.45’ de sona erer. Ertesi güne yeni oyunlarla, şarkılarla, ilgi çekici ve eğitici farklı etkinliklerle başlamak üzere birbirimize veda ederiz.

 


 

ANAOKULUNDA İŞLEYİŞ

OKUL – VELİ HABERLEŞME

 • Güncel tüm duyurular yazılı olarak çocuklarımızla haberleşme dosyaları ile velilerimize gönderilir. Ayrıca her Cuma günü hafta sonu yapmalarını beklediğimiz ev-aile çalışma kağıtları ve gelecek haftanın programıda haberleşme dosyaları ile eve yollanır. Bu duyuruların takibi için okul çantalarının her gün kontrolü önemlidir.
 • Çocuklarımızın zaman içinde gösterdikleri gelişimleri paylaşmak üzere birinci ve ikinci dönemde sınıf öğretmenleri ve tüm branş öğretmenleri ile yapılanveli toplantılarına anne-baba birlikte katılımınız öğrencimiz için önemlidir ve yararlı olacaktır.
 • Okulun genelini ilgilendirilen duyurular SMS kanalı  ile de iletilmektedir.

SAĞLIK

 • Çocuğunuz alerjik bünyeli ise nelere alerjisi olduğunu ve sağlığı ile ilgili bilinmesi gereken özellikleri sınıf öğretmenlerinize bildiriniz.
 • Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okul idaresine bildirilmesi ve öğrencimizin hastalık sonrası okula doktorunuzun onayı ile gelmesi genel grubun korunması açısından önemlidir.
 • Hem kendi hem de diğer çocukların sağlığı açısından öğrencimizi nezleli ve ilaç kullanması gereken rahatsızlıklarda okula göndermeyiniz.
 • Günlük okul yaşantısı içinde çocuğunuzla ilgili ortaya çıkabilecek herhangi bir durum( ateşinin yükselmesi, kazalar vb) anında size bildirilecektir.
 • Herhangi bir müdahale gerektiren durumda çocuklar ailelerinin onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülürler.
 • Ailelerin onayı olmadan okulda hiçbir ilaç verilmez. Çocuklarımızın ilaç kullanmasını gerektirecek durumlarda kullanma saatlerinin ev saatlerine göre ayarlanması gerekir.

SERVİS

 • Öğrencilerimiz okula anasınıfı servisleriyle veya veli özel aracıyla gelebilirler. Kayıt sırasında hangi seçeneğin kullanılacağı belirtilmelidir.
 • Okul öncesi grup servislerinde diğer sınıf düzeyindeki öğrenciler yer almaz.
 • Abi/ablası diğer sınıf düzeylerimizde okuyan öğrencilerimiz ilkokul/ortaokul servislerimizden faydalanabilir.
 • Öğrencimiz servise binmeyip anne ya da babadan farklı bir kişi tarafından okuldan alınacaksa ikindi kahvaltısına kadar okul idaresi ya da sınıf öğretmenine bilgi verilmelidir. Okul idaresine ismi bildirilmemiş kişilere kesinlikle öğrenci teslim edilmeyecektir.
 • Öğrencilerimizi servislere kendiniz ya da bildirdiğiniz kişi ile teslim edilmesi ve alınması gerekmektedir.
 • Çocuklarımızın serviste gereğinden fazla zaman geçirmemesi için servisi bekletmemeye özen gösterilmelidir. Her öğrenci için en fazla bekleme süresi iki dakikadır.

KIYAFET

 • Çocuklarımızın gün içinde olabildiğince rahat etmelerini sağlayacak ve onlara hareket özgürlüğü verecek, kirlenmelerinin sorun olmayacağı tür giysileri seçmenizi öneririz (Eşofman, bağsız ayakkabı vb.).
 • Beklenmedik durumlara karşı çantasında bir takım, okulda iki takım yedek iç çamaşırı ve yedek giysisinin bulunmasını sağlayınız ve her gün takibini yapınız.
 • Birbirlerine karışmasını önlemek açısından öğrencimizin tüm giysilerine ve okulda bıraktığınız yedeklerine isim yazmanızı önemle rica ederiz.
 • Çocuklarımızın güvenliği açısından yüzük, küpe, kolye gibi aksesuarların okulda takılması sakıncalıdır.

UYKU VAKTİ

 • Öğle uykusu küçük yaş grubumuz( 3-4 yaş) için geçerli olup öğlen yemeğinden sonradır. Uyku ile ilgili malzemeleri (mevsimine uygun yorgan, pike- nevresim, yastık, pijama) velilerimiz oryantasyon haftası boyunca temin edip sınıf öğretmenlerine teslim edebilirler. 

GEZİ – GÖZLEM

 • Eğitim programımızı destekleyici geziler için sizlerden öğretim yılı başında toplu onay dilekçesi alınır.

 


 

ÖĞRENCİ İŞLERİ

Kayıtların Başlama Bitme Tarihleri:

Okulumuzda kayıtlar nisan ayı itibarı ile başlayıp okulların açıldığı Eylül ayı sonuna kadar sürmektedir. Yıl ortasında yapılan başvurular sınıf kontenjan uygunluğuna göre değerlendirilir.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

Anne, baba,çocuk nüfus kağıdı fotokopisi

Aşı karnesi

Kayıt Şartları :

Anasınıflarımıza okulların açıldığı eylül ayı itibarı ile 36 ayını dolduran çocukların kayıt yapılmaktadır.

Kayıt öncesi çocuğun okul rehberlik birimi ile tanışması ve ön değerlendirme yapılması zorunludur.