Sanat Atölyeleri

Resim Atölyesi:

Çanakkale Koleji’nde tam donanımlı resim atölyeleri bulunmaktadır. Resim derslerinde her türlü teknik ve malzeme ile kendileri de resim sanatında saygın temsilciler olan deneyimli öğretmenler gözetiminde eğitim verilmektedir. Tüm sınıflarımızın faydalandığı atölyelerimizde özgün çalışmalar ortaya konmakta ve gururla sergilenmektedir.

İş-Eğitimi Atölyesi:

Düşünün, evinizdeki ufacık bir tamirat gereksinimi bazen ne kadar büyük sıkıntılara yol açar ve nedense bu işi yapacak doğru insanı bulmakta her zaman çok zordur.

50 m2 lik kullanım alanlı, 30 öğrencinin yararlanabileceği iş-teknik atölyemizde 4,5,6,7 ve 8. sınıflarımızla el becerilerini ve pratik yeteneklerini geliştirecek, araç gereç kullanmayı öğretecek, ağaç, metal, elektrik ve kağıt işleri çalışmaları uzman öğretmenler tarafından güven içinde sürdürülmekte ve sergilenmektedir.

Seramik Atölyesi:

100 m2 lik bir alan Seramik Atölyesi olarak düzenlenmiş olup, konusunun uzmanı öğretmenler ve eğiticilerin gözetiminde, ana sınıfından 7. sınıf öğrencilerimiz dahil olmak üzere öğrencilerimize hem özgün çalışmalar yaptırılmakta hem de yaratıcılıklarını ortaya koyma fırsatı sağlanmaktadır.

Ayrıca bu çalışmaların öğrencilerimizin rahatlamaları ve zihinsel gelişimlerine de büyük katkıları olduğuna deneyimlerimiz doğrultusunda inanıyoruz. İlimizde bu konuda öncü ve tek okul olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.