ata

11-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında okulumuz 8. sınıf öğrencileri ve öğretmenleriyle Ankara-Eskişehir gezisi düzenlemiştir.

Ankara gezimiz;Anıtkabir’de öğrencilerin katılımı ile törenle başlamış, mozoleye çelenk koyma ve özel defterin Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Hakan Kanalan tarafından yazılmasıyla devam etmiştir. Çok duygulu anlar yaşanan Anıtkabir gezisi sonrasında Kurtuluş Savaşı Müzesi ile birinci ve ikinci TBMM binalarını gezdik. İlk milletvekillerinin oturdukları sıraları, Ata’mızın konuşma yaptığı kürsüyü gördük. Yemeğimizi yedikten sonra Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesini gezip Ankara’yı geride bırakarak Eskişehir’e doğru yol aldık. Eskişehir’de bir gece konaklama yaparak yorgunlukları attık. Ertesi gün Bal Mumu Müzesi ile başlayan Eskişehir gezisi Devrim Arabası, Odun Pazarı Evleri, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Cam Atölyesi ve Cam El Sanatları, Lületaşı Müzesi son olarak da Saz Ova Bilim ve Kültür Parkının gezilmesiyle son buldu.

Sınav öncesinde oldukça eğlenceli ve eğitici geçen gezi ile moral bulan öğrencilerimiz tüm streslerini atarak geziyi tamamladılar.