ata

IMG 6571            Okulların amaçlarından biri de öğrencilerinin kişisel gelişimlerine yardımcı olmak, gençlere sanatı ve sporu sevdirerek onları geleceğe hazırlamak olmalıdır. Çanakkale Özel Anadolu ve Fen Lisesi ailesi de öğrencilerinin akademik başarılarını artırmanın yanında spor ve sanat alanındaki yeteneklerini geliştirmeyi de hedefler. İyi bir müzisyen, başarılı bir sporcu, yetenekli bir tiyatrocu yetiştirmek bizi onurlandırır.

            Çanakkale Özel Anadolu ve Fen Lisesi voleybol takımımız Balıkesir'de düzenlenen Okul Sporları Faaliyetleri Voleybol Gençler A Grup birinciliği müsabakalarını birincilikle tamamladı.

           3 grupta toplam 12 takımın olduğu turnuva da Çanakkale Özel Anadolu ve Fen Lisesi voleybol takımımız B grubunda yer aldı. Turnuvanın birinci gününde Tekirdağ Çorlu İMKB Fen Lisesini 3-0, ikinci gününde Kırklareli Bilal Yapıcı Spor Lisesini 3-0, üçüncü gününde ise Balıkesir Ayvalık Anadolu Lisesini 3-1 fark ile yendik. Elde ettiğimiz bu sonuçlar ile grup birincisi olarak yarı finallere katılmaya hak kazandık.

 

            Okulumuzun yetiştirdiği, disiplinli, başarılı sporcularımızı, onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamlı olmasını diliyoruz.