ata

tataturk tahtadaÇanakkale Koleji'nde Atatürk Sevgisi Bir Başkadır

1996 yılından bu yana eğitim öğretim hayatını sürdüren okulumuzun kuruluş felsefesinin en önemli mihenk taşlarından birisi; Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlemiş olduğu hedeflerden asla sapmadan, ödün vermeden yoluna devam etmektir.

ataturk siniftaTüm sınıflarımızda, Atatürk sevgisi coşkuyla verilmektedir. Ata’sını iyi öğrenen öğrencilerimiz; vatan sevgisi, ulusal bütünlük düşüncesi, ailesine ve Cumhuriyet’e bağlılık, barıştan yana olma insanlığa katkı sağlama gibi erdemlerle donanmış olarak yetişirler.

Özel gün ve haftalardaki programlarımız Atatürk sevgisinin doruğa çıktığı anlar olmaktadır.10 Kasım Atatürk’ü anma programlarımız bunların en güzel örneklerindendir. Öğrencilerimiz, konusu Atatürk ile ilgili olan her görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir. Pano çalışmaları, şiir ve kompozisyon yarışmalarına katılım bu nedenle üst seviyelerde olmaktadır.

Tüm birimlerimiz öğrencilerimizin Ata’sına olan sevgilerini, saygılarını gösteren çalışmaları ile doludur. Çanakkale Koleji sonsuza dek Atatürk’ün yolunu izlemeye devam edecektir.