BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KÜÇÜK KENTDAŞLARA YANITI

2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Çanakkale Özel İlkokulu 3. sınıfları olarak PYP kapsamında “Gezegeni Paylaşmak” temamızda ana fikrimiz “Hak ve Özgürlükler, topluluklara göre değişiklik gösterir.” hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza başlamıştık.

             Bu bağlamda bizlere SBF Yüksek Lisans öğrencisi Elif Turan misafir olmuştu.Çocuk ve kent ilişkisi nedir? Çocuklar nasıl bir “Çocuk Dostu Kent” istiyorlar? Olması gerekenler, kent yönetimine, topluma ve çocuklara düşen görev ve sorumluluklar nelerdir? Kendini ve kentini koruyabilen çocuk nasıl olmalıdır? Başlıkları altında bizlere bilgi vermişti. Bizler de düşüncelerimizi açıklamıştık.

        Beraberliğimizin sonunda Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür GÖKHAN’a, Küçük Kentdaşlar olarak nasıl bir “Çocuk Dostu Kent” istediğimizi mektup yazarak dile getirmiştik. Hazırladığımız mektuplarımızı Belediye Başkanımıza iletmiştik.

            2019-2020 eğitim öğretim yılımız başladı. Bizler 4. sınıfa merhaba diyoruz.

            Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür GÖKHAN yazmış olduğumuz mektuplarımıza tek tek dönütler vermiştir. Kendisine çalışmalarımıza verdiği destekten dolayı Çanakkale Özel İlkokulu 4. sınıf öğrencileri olarak teşekkür ediyoruz. Küçük Kentdaşlar olarak Çanakkale’miz için güzel çalışmaların içerisinde rol almak istiyoruz.

  1. Sınıf Öğrencileri