ÖĞRENCİLERİMİZİ ORTAÖĞRETİME UĞURLADIK

2018-2019 eğitim öğretim yılı sekizinci sınıf öğrencilerimizi okulumuzun bahçesinde 12 Haziran 2019 Çarşamba günü yapılan sertifika töreni ile orta öğretime uğurladık.

Tören öğrencilerimizin yerlerine alınması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ortaokul Müdürümüz Davut YILMAZ, öğrencilerimizin başarılarından gurur duyduğunu belirtti. Öğrenciler adına konuşmayı Nil ÖZTÜRK yaptı. Veliler adına duygu yüklü bir konuşma yapan Pınar AKARSU da konuşmasıyla büyük beğeni toplarken, LGS babalarından LGS annelerine aldığı alkışla herkesi gülümsetti.

Halk oyunları ekibimiz Trakya yöresi oyunlarıyla programa renk kattı. Daha sonra öğrencilerimize sertifikaları verildi. Sertifika dağıtımı sırasında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karakaş, her geçen yıl daha da gelişen Çanakkale Kolejinin ana sınıfından lisesine kadar her kademesinde gösterdiği başarılarla adından söz ettirdiğini belirtirken iki mutluluk verici gelişmeyi paylaştı.

Önümüzdeki yıldan itibaren doğalgazın okulumuza geleceğini böylece havuzumuzun açılacağını ve çevreye duyarlı yakıt sistemine geçeceğimizin müjdesini verdi.2019-2020 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisemizde okul müdürlüğü görevini yürütecek olan Aynur İmre’yi takdim etti.

Final şarkılarını söyleyen sevgili öğrencilerimizi keplerini konfetiler eşliğinde havaya attı. Sonrasında dileklerini yazdıkları kağıtları balonlar eşliğinde gökyüzüne yollamalarıyla tören son buldu.

Sevgili 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bilim yolunda yolunuz aydınlık ve başarılarla dolu olsun.