2015 İNGİLTERE YAZ OKULUMUZ

 

Okulumuz öğrencileri 9-30 Temmuz  tarihleri arasında İngiltere’nin Brighton kentinde bulunan Manor Course Yaz Okulu’na, İngilizce öğretmenlerimizden Aylin Cilasın’ın eşliğinde katılımışlardır .

45. yılını kutlayan Manor Course Residential English Summer School 130 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan ve birçok tesisi içerisinde barındıran Hurstpierpoint College’ın kampüsünü kullanmaktadır. Öğrencilerimiz 3 hafta boyunca haftada 18 saat İngilizce dersinin yanı sıra, eğlenceli sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılma imkanı buldular.  25 farklı ülkeden gelen öğrencilerle geçirdikleri zaman süresince birçok farklı kültürü ve deneyimi paylaşma şansına sahip oldular. Bu sayede öğrencilerimiz, birçok ülkeden arkadaş edinerek İngilizcelerini geliştirdiler.

İngilizce eğitimin yanı sıra öğrencilerimiz; futbol, basketbol, voleybol, netball, benchball, handball gibi takım oyunlarına, tenis, yüzme, okçuluk, frizbi, kaya tırmanışı, yoga gibi diger sportif faaliyetlere; moda tasarımı, çizim teknikleri, sokak sanatı, fotoğrafçılık, elişi gibi sanatsal faaliyetlere; dans, drama, müzik, karaoke, tiyatro gibi sahne sanatları etkinliklerine katılma şansı buldular. İngilterede geçirdikleri zaman boyunca yalnızca yeni hobiler edinmekle kalmayıp zamanlarını eğlenerek geçirdiler.

Öğrencilerimiz, üç hafta boyunca yapılan gezilerde Londra, Arundel Castle, Worthing, Oxford, Brighton, Cambridge ve Hastings’i gezerek İngiltere tarihini ve kültürünü yakından tanıma şansı buldular.

Dolu dolu geçen üç haftanın sonunda öğrencilerimiz kişisel birçok başarıya imza atttılar ve elementary, pre-intermediate, intermediate ve upper-intermediate seviyelerde sertifikalarını alarak motive oldular. Bu güzel deneyimi herkesin yaşaması dileğiyle…